Chytré čističky a zvlhčovač vzduchu Tesla lze celý listopad pořídit s výraznou slevou

Nástup topné sezóny má bohužel velmi nepříznivý vliv na kvalitu vzduchu, který doma dýcháme – ať už kvůli znečištění, když se domech topí kotlem na tuhá paliva, nebo vysoušení vzduchu topnými tělesy. Více než v jiných obdobích roku se právě nyní vyplatí používat čističky a zvlhčovače vzduchu, které výrazně zlepší domácí klima. Značka Tesla proto celý listopad nabízí hned tři modely chytrých čističek vzduchu a chytrý zvlhčovač se slevou až 1 500 korun. 

Aktuální slevová akce značky Tesla trvá od 1. do 30. listopadu a znamená možnost pořídit si některý ze tří výrazně zlevněných modelů chytrých čističek vzduchu Tesla Smart Air Purifier pro různé velikosti místností, stejně jako chytrý zvlhčovač vzduchu Tesla Smart Humidifier. Hlavní „chytrou“ vlastností těchto zařízení značky Tesla je možnost připojit je k domácí Wi-Fi síti a následně je ovládat i po internetu, prostřednictvím přehledné mobilní aplikace pro chytré telefony se systémy Android a iOS.

Po celý listopad lze se slevou pořídit chytré čističky vzduchu Tesla Smart Air Purifier Pro M (pro místnosti do 25 m2) a Tesla Smart Air Purifier Pro L (pro místnosti do 43 m2), stejně jako největší model Tesla Smart Air Purifier Pro XL (pro místnosti do 61 m2). Všechny čističky vzduchu Tesla Smart Air Purifier jsou kromě předfiltru na hrubé nečistoty vybavené také uhlíkový filtrem, pohlcujícím těkavé látky a nepříjemné pachy, HEPA filtrem, který zachytí i nejmenší částečky smogu a pylu, stejně jako viry, bakterie a zápach cigaretového kouře či pachy z kuchyně, a také fotokatalytickým filtrem, který s využitím ultrafialového záření rozkládá těkavé látky, jako jsou formaldehyd, toluen či xylen. Likvidaci bakterií a virů dokončí UVC lampa, která vzduch sterilizuje, a svěžest domácímu ovzduší dodá ionizátor, který rovněž pomáhá potlačit zápach kouře. 

Prostřednictvím mobilní aplikace lze u všech modelů chytrých čističek vzduchu řídit výkon, aktivovat ionizátor nebo nastavovat časový harmonogram automatického čištění vzduchu. Ovládání smartphonem funguje jak při připojení přes domácí Wi-Fi síť, tak i z jakéhokoli jiného místa s připojením k internetu. 

„Kvůli rostoucím cenám elektřiny a plynu bude letos hodně domácností topit uhlím či dřevem. Čističky vzduchu pomáhají výrazně tlumit negativní vlivy topení tuhými palivy na množství prachu a kouře ve vzduchu, který doma dýcháme, zatímco zvlhčovače pomohou obnovit příznivou úroveň vlhkosti, snižovanou jakýmkoli zdrojem tepla,“ dodává Tesla Project Manager Matěj Nimmerrichter.

Výborným doplňkem domácí čističky vzduchu je zvlhčovač, který prostřednictvím jemné vodní páry vrací vlhkost vzduchu v místnosti na optimální úroveň kolem 45 až 60 %. Značka Tesla zařadila do podzimní slevové akce chytrý zvlhčovač vzduchu Tesla Smart Humidifier, určený pro místnosti o ploše až 21 m2. Ultrasonický atomizér zvlhčovače Tesla Smart Humidifier generuje velmi jemnou studenou páru, která se snadno rozprostře po celé místnosti. Zvlhčovač má tři úrovně výkonu a lze jej nastavit na dvou-, čtyř- nebo osmihodinový cyklus. Dostatek vody ve 2,2l nádrži kontroluje senzor, který včas upozorní na nutnost doplnění, nebo zvlhčovač při poklesu hladiny pod minimální úroveň automaticky vypne. Promyšlený design zařízení doplňování vody velmi usnadňuje.

Stejně jako chytré čističky vzduchu lze i Tesla Smart Humidifier připojit k domácí Wi-Fi síti a ovládat jej prostřednictvím mobilní aplikace v chytrém telefonu. Zařízení využívá i informace o poloze, takže se například může zapnout ještě před příchodem domů a také automaticky vypínat, když doma nikdo není.

Všechny produkty jsou za akční ceny dostupné u vybraných prodejních partnerů

O Tesle a chytré domácnosti 

V roce 2020 rozšířila tradiční značka TESLA své portfolio o doplnila ho o novou řadu produktů konceptu chytré domácnosti. Jejím cílem je, aby se chytrá domácnost stala běžnou součástí domovů, ať už se jedná o byty, domy, nebo chaty. Tesla chce produkty chytré domácnosti zpřístupnit široké veřejnosti, a to jak fakticky, tak i z hlediska povědomí. V současné době funguje na českém trhu. Značka produktů chytré domácnosti Tesla kompletně spadá do portfolia společnosti Witty s.r.o.