Češi tráví stále častěji Štědrý den v hotelech. Hoteliéři na horách hlásí až 90% obsazenost

Žádný předvánoční úklid, nákupy na štědrovečerní večeři ani hodiny strávené v kuchyni. Češi si v posledních letech oblíbili trávení Štědrého dne v hotelech, kde si bez starostí užívají čas se svými nejbližšími. Hoteliéři ze sítě OREA Hotels & Resorts hlásí na horských hotelech až 90% obsazenost a připravují pro své hosty bohatý sváteční program.

Řada lidí se chce vyhnout předvánočním přípravám, a proto vyhledává na vánoční svátky ubytování v hotelech. „V posledních letech vnímáme zvýšený zájem o ubytování o vánočních svátcích v našich hotelech. Letos navíc pozorujeme zvýšenou poptávku na celé adventní období, ne pouze na Štědrý den a Silvestr, jak tomu bylo v minulosti. I přesto je však o tyto dny mezi hosty největší zájem,“ vysvětluje ředitel obchodní strategie hotelové sítě OREA Hotels & Resorts Jiří Fontana.

Největší zájem o ubytování na Štědrý den hlásí horské hotely v Krkonoších a na Šumavě. Například OREA Resort Horal ve Špindlerově Mlýně hlásí 90% obsazenost na Štědrý den i Silvestra. „O horské hotely je mezi hosty největší zájem, protože řada z nich spojuje oslavu Vánoc i Silvestra s lyžováním a dalšími zimními sporty,“ vysvětluje Fontana.

Zároveň dodává, že zájem je také o městské hotely. Například OREA Hotel Pyramida v Praze hlásí aktuálně na vánoční svátky zhruba 50% obsazenost.

Vánoce v hotelu: Živá hudba i tradiční štědrovečerní večeře

Zvýšený zájem o vánoční ubytování se promítá také v nabídce, kterou hoteliéři pro své hosty připravují. Například na Silvestra mají hotely v nabídce tematické večery s animačním programem pro děti, ohňostroj nebo speciální novoroční brunch.

„Na Štědrý den plánujeme pro naše hosty tradiční vánoční menu, na Silvestra poté bohatý doprovodný program s kapelou, velkým bufetem a DJem,“ říká ředitel šumavského OREA Hotelu Špičák Železná Ruda Jan Lauterkranz.

O OREA Hotels & Resorts

OREA Hotels & Resorts je tuzemská hotelová síť, která nabízí ubytování v 16 hotelech napříč nejkrásnějšími lokalitami celé České republiky. Širokou nabídkou aktivit potěší každého, přes rodiny s dětmi a domácími mazlíčky, nadšené sportovce, až po vytížené korporátní pracovníky. Díky vysoké kvalitě nabízených služeb a proškoleného personálu je zaručena spokojenost i těch nejnáročnějších klientů.