OREA Hotels: I přes zvýšené restrikce si hosté v prosinci 2021 našli cestu na horské hotely. Zájem byl o Štědrý den i Silvestr

Zvýšené restrikce způsobené pandemií koronaviru v prosinci loňského roku negativně ovlivnily zájem hostů o ubytování v českých hotelech. Nižší poptávku v první polovině měsíce v hotelové síti OREA Hotels  & Resorts však vystřídal zvrat, když okolo 15. prosince začali lidé na poslední chvíli plánovat Silvestra na horách. 

Po vlažném začátku začali hosté v druhé polovině prosince hromadně rezervovat horské hotely v Krkonoších a na Šumavě, kde chtěli oslavit vánoční svátky a Silvestra. V druhé polovině měsíce tak horské hotely sítě OREA Hotels  & Resorts dosáhly 90procentní obsazenosti, a to i přes masivní rušení rezervací zahraničními hosty. 

„Jiná situace byla v našich městských hotelech, kde jsme během druhé poloviny prosince 2021 zaznamenali 30-50procentní obsazenost. Důvodem bylo opět odhlašování zahraničních hostů na poslední chvíli, které již ale na rozdíl od horských hotelů nebylo ve větší míře nahrazeno českou klientelou,“ říká ředitel obchodní strategie hotelové sítě OREA Hotels & Resorts Jiří Fontana.

I přes veškeré resktrikce, omezené cestování a další překážky dosáhly hotely z hotelové sítě OREA Hotels & Resorts zhruba 80procentních výnosů v porovnání s předpandemickým rokem 2019. Důvodem je neustálé zlepšování kvality služeb a investice do produktů.

Celkově pak hotely OREA Hotels  & Resorts dosáhly v prosinci 2021 38procentní obsazenosti, na horách to bylo 47 procent. Mimo hory se nejvíce dařilo pražskému OREA Hotel Pyramida (45procentní obsazenost), kde výsledky pozitivně ovlivnilo pořádání konferencí. 

O OREA Hotels & Resorts

OREA Hotels & Resorts je tuzemská hotelová síť, která nabízí ubytování v 16 hotelech napříč nejkrásnějšími lokalitami celé České republiky. Širokou nabídkou aktivit potěší každého, přes rodiny s dětmi a domácími mazlíčky, nadšené sportovce, až po vytížené korporátní pracovníky. Díky vysoké kvalitě nabízených služeb a proškoleného personálu je zaručena spokojenost i těch nejnáročnějších klientů.