Inovace softwaru Dell Technologies pro ukládání dat zvyšují úroveň automatizace, zabezpečení a flexibility multicloudu

 • Více než 500 softwarových vylepšení portfolia úložišť společnosti Dell zlepšuje inteligenci, automatizaci, mobilitu dat a zabezpečení v cloudových, lokálních a edge prostředích bez dalších nákladů pro stávající zákazníky
 • Vylepšení platformy Dell PowerStore přináší až o 50 % vyšší výkon aplikací, o 66 % větší kapacitu, vylepšenou správu podnikových souborů a nové integrace s technologiemi VMware   
 • Software Dell PowerMax zvyšuje kybernetickou odolnost, zdvojnásobuje výkon nové komplexní architektury NVMe a automatizuje provoz úložiště
 • Dell PowerFlex přináší souborové služby pro zjednodušení konsolidace pracovních zátěží a přidává podporu souborů pro všechny hlavní platformy pro orchestraci kontejnerů

Praha, 4. května 2022 – Společnost Dell Technologies vylepšuje software v rámci celého svého portfolia datových úložišť, která jsou nejprodávanější na trhu. Zvyšuje jejich inteligenci, automatizaci, kybernetickou odolnost a flexibilitu v multicloudových prostředích.  

„Podniky a organizace po celém světě se zajímají o řešení společnosti Dell, aby jim pomohla rychleji jednat a přeměňovat svá data na konkurenční výhodu,“ říká Jeff Clarke, místopředseda představenstva a provozní ředitel společnosti Dell Technologies. „Přinášíme významné softwarové inovace v celém našem portfoliu, abychom zákazníkům pomohli co nejlépe využít jejich data a IT prostředky.“ 

Představujeme inovace softwaru pro ukládání dat společnosti Dell

Více než 500 softwarových vylepšení řešení Dell PowerStore, PowerMax a PowerFlex přináší stávajícím zákazníkům rychlejší získávání informací z dat, lepší správu dat v multicloudových prostředích a zvýšenou kybernetickou odolnost bez dodatečných nákladů. Tato vylepšení jsou nejnovějšími příklady inovací softwaru pro ukládání dat společnosti Dell po spuštění projektu Alpine, který přináší kapacitu, výkon a bezpečnost podnikového úložného softwaru Dell do veřejných cloudů.

„IQVIA využívá sílu datové vědy, aby pomohla zákazníkům urychlit klinický vývoj a zlepšit výsledky lékařské péče,“ říká Ken Boyer, ředitel pro globální datová úložiště společnosti IQVIA. „K úspěšné transformaci je nutný partner v oblasti infrastruktury, který se věnuje inovacím stejně intenzivně. Úložiště Dell Technologies poskytuje automatizaci, zabezpečení, výkon a škálovatelnost, které potřebujeme k dalšímu rozvoji biologických věd.“

Dell PowerStore, nejrychlejší nová architektura v historii společnosti, poskytne až o 50 % vyšší výkon u smíšených pracovních zátěží a až o 66 % vyšší kapacitu. Zákazníci mohou lépe plánovat strategie kontinuity provozu s využitím softwarové replikace na vícero míst s vysokou dostupností, přičemž k její konfiguraci stačí pouhých pět kliknutí. Další softwarová vylepšení zákazníkům umožňují:

 • Lépe podporovat a zabezpečovat souborové pracovní zátěže s uchováváním na úrovni souborů, nativní replikací souborů a podporou monitorování souborů třetími stranami a ochranou před ransomwarem. 
 • Využít hlubší integraci s VMware, včetně nižší latence a vyššího výkonu virtuálních svazků a zjednodušeného zotavení po havárii s replikací virtuálních svazků, snímky na úrovni virtuálních strojů a rychlým klonováním.
 • Maximalizovat výkon nového hardwaru díky komplexní podpoře NVMe a zvýšené přenosové rychlosti sítě.

Dell PowerMax, nejbezpečnější úložiště pro kritická podniková data na světě, přináší vyšší kybernetickou odolnost, včetně kybernetických trezorů izolovaných od vnějšího světa pro tradiční nasazení i mainframe. Funkce ochrany proti ransomwaru CloudIQ pomáhají včas detekovat kybernetické útoky a tím minimalizovat expozici a urychlit zotavení. PowerMax nyní nabízí až 65 milionů bezpečných snímků pro zlepšení kybernetické obnovy a zvýšení efektivity díky nové záruce redukce dat v poměru 4:1. Další aktualizace softwaru zákazníkům pomáhají: 

 • Zvýšit produktivitu pomocí automatizovaných operací úložiště, jako je inteligentní poskytování prostředků vícenásobných polí, optimalizace pracovních zátěží nebo monitorování stavu a náprava. 
 • Rychle přesouvat data do veřejných cloudů díky rychlejšímu odesílání a obnově snímků v cloudu, integrované vysoké dostupnosti, která minimalizuje prostoje, a snadnému obnovení dat cloudového objektového úložiště.
 • Využít dvojnásobný výkon s dobou odezvy kratší až o 50 % v náročných aplikačních a mainframových prostředích u dvou nových modelů PowerMax založených na NVMe. Zákazníci Anytime Upgrade mají nárok na aktualizace bez přerušení provozu.

Softwarově definovaná infrastruktura Dell PowerFlex konsoliduje tradiční i moderní pracovní zátěž s pomocí nových souborových služeb, které umožňují na jedné platformě užívat blokové a souborové ukládání. PowerFlex zjednodušuje multicloud a DevOps díky nejširší podpoře souborových a blokových systémů pro všechny hlavní platformy Kubernetes a platformy pro orchestraci kontejnerů od společností Amazon, Google, Microsoft, Red Hat, SUSE a VMware. Další aktualizace umožňují zákazníkům: 

 • Dosáhnout vyšších úspor celkových nákladů na vlastnictví konsolidací tradičních a kontejnerizovaných pracovních zátěží pomocí jednotných služeb blokového a souborového ukládání ve fyzických i virtualizovaných implementacích. 
 • Zjednodušit nasazení PowerFlex prostřednictvím připojení NVMe-over-TCP s konzistentním, na standardech založeným síťovým propojením úložišť.
 • Zjednodušit provoz pomocí nových jednotných funkcí pro správu životního cyklu výpočetních prostředků, úložišť a systémů v softwaru PowerFlex Manager.

„Zákazníci stále častěji hledají IT infrastrukturu, která bude poskytovat prostředí na principech cloudu všude, kde se nachází jejich data,“ říká Eric Burgener, viceprezident pro výzkum v oblasti infrastrukturních systémů, platforem a technologií společnosti IDC. „Společnost Dell navrhla tato rozsáhlá softwarová a hardwarová vylepšení v celém svém komplexního portfoliu multicloudové infrastruktury, aby poskytla právě takovou zkušenost s vyšší mírou automatizace, zabezpečení a kontroly.“

„Naši zákazníci volí úložiště Dell Technologies, protože je důvěryhodné a přináší smysluplné inovace, které pomáhají držet krok s vývojem obchodního a IT prostředí,“ říká Mike Heintzelman, viceprezident pro pokročilá řešení společnosti TD Synnex. „Významné softwarové inovace v celém portfoliu úložišť Dell pomohou podnikům zjednodušit provoz IT, bezpečně inovovat a vytěžit vyšší užitek ze svých dat.“

Dostupnost

 • Globální dostupnost Dell PowerStore, PowerMax a PowerFlex je podle pokroků ve vývoji plánována na třetí čtvrtletí roku 2022.

Další zdroje (v angličtině)

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní datové éře.