Peer-to-peer výpůjčky karavanů se těší velkému zájmu. Soukromé majitele láká Campiri na možnost výdělku a kvalitní pojištění

Praha 26. srpna 2022 – Od lidí pro lidi – přes 800 nocí si zákazníci Campiri zarezervovali ve vozech soukromých majitelů. Program P2P se těší oblibě a důkazem je více než 200 partnerů z řad přímých majitelů obytných vozů, kteří je zalistovali k pronájmu. Data také ukazují, že vlastníci, kteří svůj obytný vůz na platformě zalistují k pronájmu, si v některých případech mohou přijít i na několik stovek tisíc korun ročně. Campiri zároveň nadále usiluje o to, aby byl proces pronájmu karavanu pro zákazníka maximálně jednoduchý. I proto přichází s pojištěním vytvořeným ve spolupráci s insurtech společností Tuito, které majitelům karavanů i zákazníkům nabídne výhodné podmínky. Pro zájemce o výpůjčku karavanu to současně znamená, že nebudou muset řešit dodatečnou dokumentaci a pojištění uhradí v ceně pronájmu.

„Růst v počtu peer-to-peer pronajímatelů, kteří přes nás své vozy nabízejí, dokazuje, že je o tuto formu výpůjčky zájem. Zákazníci si tak mohou vybrat z celé škály unikátních vozů a rezervace majitelům nezabere víc než 10 minut. Nově mají soukromí majitelé i naši zákazníci díky pojištění Tuito jistotu, že v případě nehody či poškození je nečekají dlouhé průtahy a vše je dopředu zabezpečeno,“ komentuje Lukáš Janoušek, CEO Campiri.

Inovativní pojištění za výhodnou cenu

Přenositelným havarijním pojištěním musí být vybaven každý obytný vůz, který majitel pronajímá. Vlastníci, kteří se rozhodnou na Campiri svůj karavan zalistovat, nemusí pojištění řešit samostatně. Mohou využít produkt vytvořený ve spolupráci mezi Tuito a Campiri nabízející výhodnější podmínky, na které by sami nedosáhli. Pojištění vozu na celý rok se pohybuje v rozmezí 35–50 tisíc korun, což umožňuje potenciální návratnost již po dvou až čtyřech týdenních pronájmech. Součástí P2P pojištění je havarijní pojištění, kauce, pojištění občanské odpovědnosti za škody i nadstandardní úrazové pojištění posádky.

„Spolupráce s insurtech firmou Tuito se ukázala jako velice přínosná i proto, že jde o dynamickou společnost hledající nová řešení, podobně jako my. Celé pojištění je speciálně navrženo tak, aby vlastníkům i zákazníkům pasovalo na míru a jeho sjednání bylo co nejjednodušší. Vyřízení pojištění proto probíhá online a na pár kliknutí, stejně jako samotná výpůjčka vozu. Majitele vozů navíc čeká atraktivní přivýdělek. Například jeden z našich P2P partnerů byl letos schopen získat na pěti pronájmech svého obytného vozu přes 200 tisíc korun, a to za období pouhého půl roku. Zásadní výhodou této novinky je možnost si cenu pojištění rozdělit do jednotlivých výpůjček a vlastně si tak P2P vyzkoušet, aniž je nutné platit za celý rok,“ uvádí Janoušek. 

Ať karavany neleží ladem

Zdokonalování peer-to-peer služby a výhodné pojištění pro klienty spadá do dlouhodobé strategie firmy, pro niž je zjednodušení celého procesu pronájmu pro partnery i zákazníky prioritou. Současně společnost pracuje také na spuštění „P2P all inclusive“, kdy se po přebrání vozu postará o vše od A do Z. 

„Naším cílem je přitáhnout k P2P pronájmu karavanů co nejvíce lidí, tak aby tisíce obytných vozů, které se v Česku nachází, mohly sloužit i jiným lidem než pouze svým vlastníkům využívajícím je jen omezeně. Ostatně zapojení do sdílené ekonomiky je spolu se snížením nákladů na provoz vozu nejčastější motivací k zapojení soukromých majitelů do našeho programu. Z průzkumu mezi našimi dosavadními partnery také víme, že z podobné služby nemají žádné obavy a mimo více bookingů než v případě vlastní snahy očekávají flexibilitu v podobě vlastní správy kalendáře nebo profilu vozu,“ uzavírá Janoušek.

Více o Campiri

Campiri je webová platforma, která odstartovala revoluci v pronájmu obytných vozů. Jejím cílem je kompletně zdigitalizovat celý proces půjčování karavanů tak, aby se daly snadno rezervovat na pár kliknutí a dostaly se ke svým dočasným uživatelům rychle, hladce a bez potíží. Nabízí nejširší paletu obytných vozů a karavanů z půjčoven i od soukromých majitelů. Ambiciózní projekt Lukáše Janouška chce především inspirovat k udržitelnému způsobu cestování, které karavaning přináší, ale klade si také další velké cíle: podporu ekologických pohonů, rozvíjení sdílené ekonomiky a eliminaci negativních dopadů hromadného turismu na životní prostředí a lokální komunity. Platforma Campiri je určena pro všechny, které baví nezávislé cestování, ale například i pro majitele vozů, kteří díky ní mohou svůj nevyužitý karavan jednoduše nabídnout k pronájmu a vydělat peníze.