Ceník zveřejnění tiskových zpráv a akcí

FeedIT.cz od března 2022 končí s kompletně bezplatným zveřejňováním tiskových zpráv. Bezplatná služba se rozrostla natolik, že její provoz je nutné zajistit běžným komerčním modelem.

ZDARMA

 • Jedna tisková zpráva měsíčně
 • Jedna akce měsíčně
 • Nezaručuje použití obrázků a fotografií
 • Nezaručuje aktivní odkazy
 • Bez podpory a zpětné vazby
 • Formát: DOC nebo v těle zprávy
 • Zveřejnění pokud je tematicky vhodné

CENA

 • Zdarma

PLACENÉ

 • Neomezený počet zpráv i akcí měsíčně
 • Včetně obrázků a fotografií
 • Včetně aktivních odkazů
 • Upozornění na problémy s podklady
 • Formát: DOC, tělo zprávy, odkaz i PDF
 • U akci bude k dispozici „zadávací“ formulíř
 • Zveřejnění bez ohledu na téma

CENA

 • 5 000,- Kč/215 EUR (bez DPH) ročně
 • 500,- Kč/22 EUR (bez DPH) za jeden měsíc

Tiskové zprávy posílejte stále na info@feedit.cz bez ohledu na to zda platíte, či jste v modelu zdarma. Rádi vaše tiskové zprávy obdržíme, ale jejich zveřejnění je dáno zde popsaným modelem.

Otázky a odpovědi k tiskovým zprávám

(1) Proč jsme zavedli placení? Protože provoz FeedIT.cz něco (málo) stojí. Ale hlavně proto, že vkládání tiskových zpráv představuje desítky hodin měsíčně a z původního „hobby“ se stalo už něco, co je „full-time job“. FeedIT.cz funguje od září 2010 a je čas ho proměnit v službu co alespoň pokryje náklady nebo ukončí činnost. Ano, až tak „vážné“ to je.

(2) Jste agentura, nevíte, jak je to s placením? Platíte za agenturu, ne za každého klienta. Mohli bychom to chtít, ale je to komplikované. Vše co pošlete je „za agenturu“. Bez ohledu na počet klientů. Neslibujeme, že to zůstane věčně.

(3) Jste neziskovka či jiná forma dobročinnosti a nestačí vám jedna zpráva měsíčně zdarma? Napište na info@feedit.cz a řešení se pokusíme najít.

(4) Jak se dozvím, že „mám zaplatit“? Ozveme se, ale pokud jste si jistí, že máte měsíčně větší množství zpráva a chcete to zjednodušit, tak napište na info@feedit.cz – připojte fakturační údaje a pošleme fakturu. Jsme plátci DPH.

(5) K čemu je FeedIT.cz dobré? K tomu, že na jednom místě můžete mít všechny vámi vydané zprávy. Můžete je sdílet na sociální sítě, posílat odkazy e-mailem, využívat v monitoringu. Mít přehled o tiskových zprávách konkurence a sledovat co vydávají. Právě monitoring je, mimochodem, jeden z důvodů, proč FeedIT.cz existoval tak dlouho bez nutnosti platit.

(6) Jak mou FeedIT.cz využít v pokročilejší podobě. Máme RSS, takže můžete odebírat hlavní stránku i tiskové zprávy konkrétních subjektů pomocí štítků. Stačí přidat do RSS čtečky. Pokud získáme dostatek zákazníků, tak budeme tyto možnosti rozšiřovat. FeedIT.cz monitoruje například Newton i Monitora. Napojili jsme vyhledávání na Google, takže můžete velmi snadno využít FeedIT.cz k rešerším.

(7) Kolik je na FedIT.cz tiskových zpráv? V únoru 2022, kdy vznikal tento dokument, jsme se blížili k 60 000 tiskových zpráv. Dost dobrý důvod mít ty vaše právě zde.

(8) Jakou má FeedIT.cz návštěvnost? Malou. Je to databáze tiskových zpráv. Vše zveřejňované je sice do-follow (Google by nesouhlasil, ale my nesouhlasíme s jejich pohledem), ale tiskové zprávy nikdo specificky nehledá. Měsíční návštěvnost se pohybuje okolo 15 000 uživatelů (podle Google Analytics).

(9) Co znamená „zveřejnění pokud je tematicky vhodné“? FeedIT.cz původně vzniklo pro tiskové zprávy oblasti IT/C, hardware, software, internetu, sociálních sítích. Běžně ale zveřejňovalo i jiné tematické okruhy, pokud tisková zpráva byla zajímavá či prospěšná. Bude to dělat nadále, ale pokud chcete mít jistotu zveřejnění, tak jedině v placeném režimu.

(10) Garantujete zveřejnění tiskové zprávy? Ne, negarantujeme, ani když jste v placeném režimu. Pokud tisková zpráva není technicky zveřejnitelná, tak vás upozorníme a pomůžeme s nápravou. Menší nedostatky napravíme. Stejně tak nezveřejníme věci zjevně odporující zákonům či dobrým mravům. V zdarma dostupné podobě (zpravidla) ani neupozorníme a tiskovou zprávu proste neuveřejníme.

Jaké jsou technické podmínky a parametry zveřejnění najdete v Zveřejnění tiskové zprávy na FeedIT.cz

(11) Proč jsou zmatky v určení zadavatele? Protože zadavatelé i PR agentury průběhu času mění určení zadavatele, či je snad dokonce neuvádějí. Snažíme se to průběžně napravovat, ale občas to nevyjde.

(12) Určitě jste zveřejnili něco co není placené! Ano, to se může stát. Pokud narazíme na tiskovou zprávu co je prostě skvělá, zajímavá a užitečná, tak ji můžeme uveřejnit bez placení. Nebude toho mnoho a nemůžete se na to spolehnout. A protože zadarmo už FeedIT.cz nemůže fungovat, tak budeme samozřejmě rádi, pokud se přidáte k platícím klientům.

(13) Potřebujete pomoci s tvorbou tiskových zpráv? A vůbec poradit jak na PR? Napište na info@feedit.cz a domluvíme se na školení/workshopu přímo ušitém na míru.

(13) Zveřejňujete i jiné formy, než tiskové zprávy? Ano, tisková oznámení, ale to je „lehčí“ tisková zpráva. Můžeme nezveřejnit reklamu, rozhovor, článek, prostě to co není tisková zpráva či oznámení. Pokud budete chtít zveřejnit cokoliv jiného napište, domluvíme se zda je to možné a za jakých podmínek.

Otázky a odpovědi ke kalendáři akcí

(14) Ve výchozí podobě se v Kalendáři akcí zveřejňují jen základní informace o akci – Název, popisek, kdy se koná, kde se koná, zda se koná online, kdo ji pořádá, odkaz na web akce (ten musí vést na místo, kde jsou další informace o akci). Rozšířená podoba je možná po dohodě a vyžaduje placené „členství“. Což může znamenat obrázky, fotografie, loga, rozšíření popisy, aktivní odkazy. Zadávání/přidávání je možné pomocí formuláře – Registrace akce do Kalendáře akcí

(15) Kalendář akcí FeedIT.cz plní i samostatně. Z došlých tiskových zpráv. Z objevených akcí, o kterých jsme se dozvěděli odjinud.

(16) Kalendář akcí je volně dostupný, je možné ho odebírat do Kalendáře Googe, v iCS i jako iCalendar.

(17) Kalendář akcí využívají pr agentury i firmy k hledání konferencí, seminářů a aktivit. To je důvod jeho existence. Mimo toho ho využívá (stejně jako je tomu u tiskových zpráv, i těch nezveřejněných) provozovatel FeedIT.cz ke své novinářské a konzultační práci.

Obecně platné otázky a odpovědi

(1) Za zaslané materiály nese odpovědnost odesílatel. Texty, odkazy, fotografie, vyobrazení jsou odpovědností odesílatele a ten musí mít jistotu souladu s autorským právem. Což mimo jiné znamená, že nemůžete posílat fotografie z fotobank jako je Shutterstock a další. Odpovídáte i za faktickou správnost, FeedIT.cz došlé materiály nekontroluje.

A poslední poznámka. Tento dokument jsou tak trochu obchodní podmínky. Možná časem dáme dohromady samostatné, komplikované a právně patřičně formulované. Do té doby platí výše uvedené a jakékoliv doplňky, které časem vyvstanou.

V průběhu února 2022 dáme postupně vědět všem, co FeedIT.cz využívají a od 1. března 2022 začne vše zde popsané plně platit.