Tiskové zprávy

Postavte si domácí Wi-Fi za super cenu

Postavit spolehlivou domácí Wi-Fi síť je poměrně snadné a dnes už to nemusí být dokonce ani moc drahé, jak jste si doposud mohli myslet. Své o tom vědí zákazníci značky Mercusys, která se na českém trhu etablovala jako poskytovatel výkonných síťových řešení za skvělou cenu. Pro svou spolehlivost jsou často nabízena i samotnými internetovými operátory.

Continue reading „Postavte si domácí Wi-Fi za super cenu“

ViewSonic ColorPro VP3881a získal prestižní ocenění TIPA World Award 2022 za nejlepší video monitor

Praha, 19. května 2022 – Společnost ViewSonic Corporation, přední světový dodavatel vizuálních řešení, oznamuje, že její monitor ColorPro™ Professional VP3881a zvítězil v kategorii Nejlepší video monitor soutěže Technical Image Press Association (TIPA) World Awards 2022. Tento 37,5″ monitor byl oceněn za svou zakřivenou obrazovku s poměrem stran 21:9 a absolutní přesnost barev, což z něj činí ideálního společníka pro střih videa.

Continue reading „ViewSonic ColorPro VP3881a získal prestižní ocenění TIPA World Award 2022 za nejlepší video monitor“

Axis rozšiřuje portfolio v oblasti síťových audiosystémů: uvádí nový ovládací software a stropní reproduktory typu „all-in-one“

Společnost Axis Communications představila novou verzi softwaru AXIS Audio Manager Pro s rozšířenými funkcemi podpory větších síťových audiosystémů. Zároveň uvádí dva nové víceúčelové snadno integrovatelné stropní reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E typu „vše v jednom“, které lze použít k proaktivním varovným hlášením, předávání bezpečnostních pokynů, vysílání obecných živých nebo předem nahraných hlasových zpráv a také k přehrávání hudby na pozadí.

Continue reading „Axis rozšiřuje portfolio v oblasti síťových audiosystémů: uvádí nový ovládací software a stropní reproduktory typu „all-in-one““

Huawei odtajnil dvě absolutní novinky z řad wearables

Společnost Huawei slavnostně za účasti ambasadorů Moniky Bagárové, Martina Šonky a Nikol Švantnerové představila dva nové přírůstky z řad wearables. Jedná se o luxusní chytré hodinky Watch GT 3 Pro a novou verzi chytrých hodinek Watch FIT 2. Watch GT 3 Pro překvapily prvotřídním zpracováním a použitím materiálů, jako jsou titan a keramika nebo safírové sklíčko, které známe u klasických hodinek. To vše se 14denní výdrží baterie, měřením kyslíku v krvi, měřením tepu a nepřeberným množstvím tréninkových režimů s možností využití virtuálního kouče. 

Continue reading „Huawei odtajnil dvě absolutní novinky z řad wearables“

Chytré hodinky jako módní trend? Nové HUAWEI Watch GT 3 Pro už ze zápěstí nesundáte

Odvaha, vyspělé technologie a krása umění italských mistrů, to vše se promítá v nových chytrých hodinkách HUAWEI Watch GT 3 Pro. Doplněk, který dokreslí váš outfit k dokonalosti, se zároveň postará o organizaci vašeho dne a snadný přehled o kondici a zdraví. O kombinaci chytrých hodinek s módními trendy se ve spolupráci s HUAWEI postaral známý módní návrhář a stylista Zoltán Tóth a prozradil i něco navíc. 

Continue reading „Chytré hodinky jako módní trend? Nové HUAWEI Watch GT 3 Pro už ze zápěstí nesundáte“

Společnost Profika představí na veletrhu v Nitře robotické buňky i nové CNC stroje

Česká firma Profika, která se třicet let zabývá obráběcími stroji, představí vybrané CNC technologie na mezinárodním veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a technologií v Nitře. Návštěvníky seznámí i s robotickými buňkami RoboStack i RoboStack linear, které sama vyvinula.  Již sedmadvacátý ročník veletrhu se koná ve dnech 24. – 27. 05. 2022 na výstavišti Agrokomplex. Profika vystavuje v pavilonu M1, stánek 012. 

Continue reading „Společnost Profika představí na veletrhu v Nitře robotické buňky i nové CNC stroje“

Nájemní bydlení je na vzestupu, PSN proto připravuje velké projekty v Praze

V České republice chce většina domácností bydlet ve vlastní nemovitosti. Jenže za poslední dobu se kvůli vysokým cenám bytů a domů, menší dostupnosti hypoték, extrémní inflaci a stejně tak kvůli zdražování stavebních materiálů a prací lidé více poohlížejí po nájemním bydlení. Příliv uprchlíků z Ukrajiny zájem o pronájmy výrazně zvětšil. Na ty nejlepší nabídky se aktuálně hlásí až stovky zájemců. V tuto chvíli se pod vlivem enormní poptávky ceny nájmů začínají dostávat na úroveň jako před covidem, někde ji už překročily. A dostupnost bytů podle expertky společnosti PSN klesá. Ta má ve svém portfoliu zařazeny jednotlivé nemovitosti k pronájmu, chystá ovšem i celé projekty vyhrazené pro nájemní bydlení. 

Continue reading „Nájemní bydlení je na vzestupu, PSN proto připravuje velké projekty v Praze“

Průzkum DPD: Za každým desátým online nákupem stojí senioři

DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě, na základě svého nejnovějšího výzkumu E-shopper Barometer analyzovala online nákupní chování zákazníků v rámci Evropy i České republiky. Z průzkumu vyplývá, že u evropské populace ve věku 55+ se nejoblíbenějšími kategoriemi pro nakupování v loňském roce staly knihy a móda. V České republice naopak převládá obliba potřeb pro volný čas. Online nakupování získalo v posledních dvou letech na ještě větší oblíbenosti a zejména kvůli pandemii se senioři stali významnější zákaznickou skupinou – většina z nich nakupovala online vůbec poprvé. Stejně jako zbytek Evropy, v České republice ve většině případů uskutečňují své nákupy prostřednictvím notebooku, na druhém místě jsou pak stolní počítače. 

Continue reading „Průzkum DPD: Za každým desátým online nákupem stojí senioři“

Moderní klimatizace nejen chladí, ale také čistí vzduch a topí

Pod klimatizační jednotkou si téměř každý představí přenosné nebo nástěnné zařízení k chlazení interiéru, případně poměrně nehospodárný doplňkový zdroj tepla. Díky rychlému rozvoji této technologie, k němuž došlo v posledních letech, je ale možné ji bez obav využívat také k energeticky úspornému vytápění a zajištění zdravého mikroklimatu v domácnosti. Příkladem takového multifunkčního zařízení jsou ekologické klimatizační jednotky AIR a AIR PLUS s energetickou třídou topení A+, sezónním topným faktorem ˃ 4,0 a systémem zdravotních filtrů, který odstraňuje z vnitřního prostředí choroboplodné zárodky, prachové částice a pylová zrna.   

Continue reading „Moderní klimatizace nejen chladí, ale také čistí vzduch a topí“